Nowa rozbudowana struktura JPK od stycznia 2020 r.

Nowa rozbudowana struktura JPK od stycznia 2020 r.

ZUS Podatki Finanse

 

Nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VDEK) zastąpi składane obecnie JPK_VAT i deklaracje podatkowe od stycznia 2020 r. Nie zostanie więc dotrzymany pierwotnie zakładany termin, tj. lipiec 2019 r., co potwierdziły nasze źródła w Ministerstwie Finansów.

Projekt nowelizacji ustawy o VAT i ordynacji podatkowej, który zakłada tę zmianę, jest po konsultacjach publicznych i dziś powinien trafić pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zgodnie z nim podatnicy nie będą musieli już składać dwóch odrębnych dokumentów: JPK_VAT i deklaracji podatkowych (ani miesięcznych, ani kwartalnych). Zastąpi je nowa rozbudowana struktura pliku kontrolnego (roboczo nazwana JPK_VDEK). Znajdą się w niej dane z ewidencji, deklaracji VAT oraz dodatkowe informacje, które posłużą fiskusowi do lepszej analizy ryzyka podatkowego. Zniknąć ma również informacja podsumowująca w obrocie krajowym (VAT-27).

 

źródło:

 

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1405323,jpk-vdek-od-stycznia-2020-roku.html?fbclid=IwAR1BtjdBsHpIL3AVXJVawiCMoicVXv6pc5YjgHfxSmZERXZabu5esxH9K2c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *